Annons

Allakorsord


Annons

Vinnare

Nedan hittar du vinnarna till våra senaste tävlingar:

Krysset om Rolf Lassgård
Margita Norendal, Norsborg

Webbkryss v. 21
Ingela Roos, Linköping
Lars Lindoff, Ystad
Karin Sjöö, Munka Ljungby

Webbkryss v. 20
Tommy Löstrand, Borås
Marie Berggren, Gävle
Bo Sjöström, Vejbystrand

Webbkryss v. 19
Nils-Gunnar Araskog, Åtvidaberg
Linnea Hammarstedt, Partille
Björn Grönvoll, Bengtsfors

Webbkryss v. 18
Ygge Gustafsson, Floda
Lisbeth Spetz, Prässebo
Leonardo Pena, Malmö

Webbkryss v. 17
Emma Erngren, Karlskoga
Ole Lauridsen, Sunne
Eva Valltjärn, Ljusdal

Webbkryss v. 16
Lennart Andersson, Stockholm
Marie Lindberg, Linköping
Sara Nilsson, Göteborg

Krysset om Anja Pärson
Ingalill Hellby, Borlänge

Krysset om Beyoncé
Christina Bergström, Hisings Backa

Webbkryss v. 15
Tommy Löstrand, Borås
Nicklas Lundkvist, Kovland
Madeleine Färjestedt, Huskvarna

Webbkryss v. 14
Thomas Byman, Bollnäs
Yvonne Söderström, Hällefors
Jessica Nordqvist,  Tyresö

Webbkryss v. 13
Adrian Eklund, Skelleftehamn
Gunila Vincentsson, Steningehöjhden
Christina Jonasson, Tolg

Webbkryss v. 12
Annikki Claesson, Grästorp
Ylva Kröling, Bromma
Anne Hiding, Rönneshytta

Webbkryss v. 11
Hans Ålund, Västerås
Pirkko Hanhijoki, Karlskrona
Ulla-Britt Östlund Hedman, Harbo

Webbkryss v. 10
Tore Molén, Märsta
Beryl Uddin, Visby
Nina Scherzberg, Tyresö

Krysset om Lena Ph
Jane Tevik, Linköping

Webbkryss v. 9
Per Hallberg, Helsingborg
Marie Persson Hällgren, Arbrå
Julia Törn, Varberg

Webbkryss v. 8
Eva Palm, Fjällbacka
Alexandra Sandberg, Norrtälje
Jessica Åkesson, Uddevalla

Webbkryss v. 7
Karin Wassdahl, Hammerdal
Sigvard Arningsmark, Växjö
Tomas Nydén, Örebro

Webbkryss v. 6
Åsa Gerdin, Timrå
Runa Patel, Linköping
Christina Persson, Lesjöfors

Webbkryss v. 5
Sibylle Ekengren, Gnesta
Jörgen Andersson, Kristianstad
Olivia Möller, Göteborg

Krysset om Peter Settman
Ann-Katrin Jorborn, Lidingö

Webbkryss v. 4
Ulf-Inge Rosander, Mönsterås
Sigvard Arningsmark, Växjö
Elisabeth Nysjö, Västerås

Webbkryss v. 3
Anna Östman, Umeå
Gun Bäcklund, Boden
Aina Larsson, Åsenhöga

Webbkryss v. 2
Margita Hesselfeldt, Solna
Said Dounas, Limhamn
Sven Söderling, Lidingö

Webbkryss v. 1
Monica Andersson, Örebro
Åsa Thern, Viskafors
Jessica Åkesson,Uddevalla

Bra Korsord nr 10
Presentkort 1500:-: Lisbeth Lindahl, Horndal.
Presentkort 500:-: Ingvar Bergdahl, Enköping; Birgitta Johansson, Helsingborg.
Bok Vårt matematiska universum: Christer Bergdahl, Halmstad; Ulla Gummesson, Nol; Carina Johansson, Partille; Gunnel Kangas-Högberg, Kiruna.
Prenumeration: Bo Asp, Köping; Lena Eriksson, Stockholm; Birgitta Schlosser, Vargön.
1 Skrap-kryss & 1 Triss: Marietta & Rune Andersson, Västerås; Andersson-Ljungberg, Torna Hällestad; Ulla Berggren, Gislaved; Christina Broman, Sandviken; Ingrid Carlsson, Malmö; Katarina Carlzén, Hudiksvall; Monika Falkdal, Umeå; Tommy Forsell, Bromma; Else-Marie Franzén, Strängnäs; Anne Glejstrup, Varberg; Marie Hornsell, Järfälla; Ulla Jansson, Hässelby; Sune Johansson, Svenljunga; Marianne Johansson, Örnsköldsvik; Lennart Larsson, Mjölby; Lars Larsson, Linköping; Eva Lindström, Vännäs; Sivert Ljungberg, Örsundsbro; Sven-Åke Lundgren, Karlskoga; Gustav Lunki, Härnösand; Marie Luthander, Malmö; Jenny Nordström, Gnesta; Siv Nordvall, Sundsvall; Maj-Lis Persson, Umeå; Ingrid Persson, Visby; Folke Persson, Ludvika; Anita Ramsell, Fagersta; Inger Roos, Borås; Kerstin Roos, Helsingborg; Gull-Britt Simonsson, Göteborg; Doris Sjödin, Sundsvall; Anna-Lena Skoglundh, Stockholm; Gunilla Stenmark, Hofors; Vera Stubergh, Sunne; Kaj Stålhammar, Sandarne; Lilly Sundin, Hede; Rigmor Svensson, Örebro; Gunilla Söderblom, Bålsta; Ulla-Brita Widigson, Ludvika; Gert Årsköld, Staffanstorp.

Webbkryss v.51
Ruben Svärd, Stockholm
Sandra Magnusson, Hudiksvall
Birgitta Blumenau, Örebro

Webbkryss v.50
Lena Wahss, Hedemora
Anna Karlsson, Rättvik
Berne Nordblad, Falsterbo

Webbkryss v.49
Bosse Hall, Eskilstuna
Gunvor Gillström, Örebro
Ellinor Wemmert, Åstorp

Webbkryss v. 48
Gunilla Hedberg, Hällefors
Andrew Olsson, Visby
Ann Kaptein, Anderslöv

Webbkryss v. 47
Klara Forslund, Solna
Rick Ekman, Motala
Liselotte Forsberg, Västerås

Per Andersson-quiz
Eva Åsell, Växjö

Krysset om Jill Johnson
Sofie Jägenstedt, Hässleholm

Webbkryss v. 46
Anki Byström, Domsjö
Inga-Britt Simonsson, Norrköping
Marita Petersson, Västra Frölunda

Webbkryss v. 45
Mikael Delang, Stjärnhov
Anette Engelhardt, Bromma
Barbara Eberhart, Umeå

Webbkryss v. 44
Lars-Göran Brandt, Iggesund
Solveig Lidberg, Örnsköldsvik
Maud Söderman, Uppsala

Webbkryss v. 43
Magnus Fredriksson, Rättvik
Lotta Lundh, Göteborg
Inga Persson, Äspered

Vett och etikett-spel
Bert Thunström, Köping
Sofia Lökholm, Landvetter

Krysset om Magnus Uggla
Mikaela Gardelius, Johannishus

Webbkryss v. 42
Katinka Bjuvefors, Stenungsund
Mona Stjerndorff, Hoting
Febe Eskilsson, Kyrkhult

Webbkryss v. 41
Lennart Kindström, Solna
Aina Keijser, Stockholm
Bodil Dahlberg, Göteborg

Krysset om Malena Ernman
Christina Rydlund, Södertälje

Webbkryss v. 40
Bo Adriansson, Göteborg
Jeanette Schmidt, Hultsfred
Katja Ekström, Bors

Webbkryss v. 39
Margareta Olsson, Vänersborg
Kerstin Siwer, Nyköping
Eva Valltjärn, Ljusdal

Webbkryss v. 38
Karina Elfström, Falun
Jenny Freding, Jönköping
Natalia Salazar, Stockholm

Josephine Bornebusch-quiz
Inger Widén, Mölnlycke

Webbkryss v. 37
Jonas Mårtenson, Borås
Karin Berglund, Tärnsjö
Linnea Hallin, Malmö

Webbkryss v. 36
Margareta Tervo, Sturkö
Pelle Öhrn, Karlstad
Susanne Behrendtz, Helsingborg

Webbkryss v. 35
Karl Arningsmark, Växjö
Eva Valltjarn,Ljusdal
Lenie Skovshoved, Hedemora

Krysset om Anna Brolin
Sarah Wendelius, Nyköping

Buskul
Glassmaskin: Anna Johansson, Söderköping.
Popcornmaskin: Melissa Dahlund, Borås.
2 biobiljetter: Lovisa Bexbo, Askim; Isabelle Day, Tranås; Tilde Fridholm, Västerås; Ella Jonsson, Piteå; Decirée Josefsson, Johanneshov; Amanda Mian, Göteborg; Emelie Månbrant, Örebro; Liam Nordin, Härnösand; Susanne Sjöberg, Lomma; Eva Wallén, Enebyberg.
Mini-MIG eller MIG-Familj: Tove & Therese Hådell, Bromma; Alice Oleskog, Bromma; Olivia Samnelius, Enskede; Hilma Åkerström, Kiruna.

Webbkryss v. 34
Inger Glans, Tyringe
Börge Kärrolfson, Kristinehamn
Kristina Turesson, Laholm

Webbkryss v. 33
Suzanna Andersson, Hörby
Tony Sandqvist, Härnösand
Liisa Ek, Grängesberg

Webbkryss v. 32
Frans Potocky, Asarum
Lars Ljungström, Ljusdal
Pelle Öhrn, Karlstad

Webbkryss v. 31
Tore Molén, Märsta
Barbro Annerberg, Falun
Decibel Sandstedt, Mölndal

Krysset om Sanna Nielsen
Leena Ryytty, Vikbolandet

Kryptoälskare



Öppettider på Kundservice

Välkommen att ringa oss

Vardagar kl 8-20
Helger kl 10-16
042-444 30 36

Har du frågor om din prenumeration?

Hitta svar på dina frågor här

Annons